Apartament wykończony pod klucz – poznaj zalety tego rozwiązania

Wykończenia pod klucz cieszą się zainteresowaniem osób, które kupują apartamenty pod inwestycje oraz tych, które szukają mieszkania pod kątem własnych potrzeb mieszkaniowych. W obu przypadkach zakup już zaaranżowanego lokalu wiąże się z oszczędnościami i to zarówno, jeśli chodzi o finanse, jak i czas realizacji. Jednak wynajem apartamentu wykończonego pod klucz ma zdecydowanie więcej zalet.

Apartament wykończony pod klucz to wybór wielu nabywców mieszkań w stanie deweloperskim. Najczęściej rozwiązaniem tym interesują się inwestorzy, którzy kupują lokal z myślą o późniejszym wynajmie i nie chcą samodzielnie zajmować się aranżacją. Na krok ten decydują się także osoby, którym zależy na wprowadzeniu się do mieszkania w krótkim czasie po zakupie, ale też te, które nie przepadają za urządzaniem się, a jednocześnie chcą mieszkać w przestrzeni estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowanej.

Apartament wykończony pod klucz – komfort na wszystkich etapach

Co zyskujemy, decydując się na wykończenie pod klucz? Przede wszystkim komfort. Komfort wynikający z kompleksowej opieki w zakresie aranżacji na każdym jej etapie. Nie musimy martwić się o dostępność i logistykę umawiania ekip wykończeniowych czy dostępność materiałów budowlanych. A ponieważ ceny produktów, ze względu na skalę, są inne dla klienta indywidualnego, inne dla firmy realizującej aranżacje, możemy liczyć na dużo bardziej atrakcyjną ofertę.

Projekt standardowy lub spersonalizowany, ale zawsze – funkcjonalny

Apartament wykończony pod klucz to także spokój i pewność, że o funkcjonalność i design zadbają za nas profesjonaliści. Czy istnieje ryzyko, że takie mieszkanie nie spełni potrzeb i oczekiwań najemcy – przecież każdy z nas lubi inny styl, kolorystykę, klimat? Obawy rozwiewają firmy zajmujące się projektowaniem i wykończeniem, które często proponują różne pakiety usług – od standardowych aranżacji, w których wybieramy spośród kilku wariantów podłóg, glazury, zabudowy meblowej po opcje spersonalizowane, które możemy poszerzyć o wykonanie mebli czy dodatki.

Apartament jak dom? Nie musisz aranżować go sam!

Wynajem mieszkania wykończonego pod klucz to przede wszystkim rozwiązanie wygodne – zwłaszcza jeśli apartament ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią domu. Przykładem jest wyjątkowo przestronne mieszkanie w Konstancinie-Jeziornie o powierzchni 149,65 m2, które składa się z salonu połączonego z jadalnią, trzech sypialni, dwóch łazienek i osobnej toalety. Aranżacja pięknie koresponduje ze stylem i klimatem całego osiedla Wille Tercja – luksusowego, nawiązującego do okolicznej, tradycyjnej architektury kompleksu trzech kameralnych budynków. Mieszkanie charakteryzuje się funkcjonalnym układem. Każdy pokój jest proporcjonalny i ustawny, w lokalu znajdują się dobrze rozplanowane miejsca do przechowywania. Mieszkanie wykończone pod klucz nie tylko zrobi wrażenie na najemcach, ale też trafi w ich potrzeby. A właścicielowi da komfort nie tylko na etapie aranżacji, ale też w procesie sprawnego i skutecznego wynajmu.