Historia

Historia Inwestycji:

Wille Tercja to kompleks nieruchomości który powstał w 2009 roku w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą. Pierwotnie nosił nazwę Dworska 13. W skład kompleksu willowego wchodzi 12 luksusowych apartamentów prime. Mieszkania znajdują się w trzech budynkach o wyjątkowej architekturze, która nawiązuje do początków Konstancina sięgających XIX wieku.

Lokalizacja w najbardziej znanej miejscowości willowej w Polsce przyciąga inwestorów, którzy marzą o posiadłości w prestiżowym, spokojnym, zielonym i urokliwym miejscu, jednak oddalonym zaledwie 20 km od centrum Warszawy. Brzmi jak przepis na sukces. Niestety, w związku z wieloma niedopatrzeniami w zakresie prawnym oraz technicznym inwestycja i jej potencjał nie został właściwie wykorzystany przez poprzednich właścicieli.

Na przestrzeni lat mierzyli się oni z problemami obciążeń hipotecznych oraz innymi formalnymi trudnościami  co skutecznie zablokowało sprzedaż nieruchomości. Niemniej w całym okresie budynki były nadzorowane i ogrzewane a cały obiekt chroniony. W 2010r. podczas ulewnych opadów, które dotknęły całą okolicę  doszło do zalania garaży w związku z  niesprawną gminną kanalizacją opadową odprowadzającą wodę z ulicy Długiej. Sytuacja bardzo szybko została opanowana i nie powtórzyła się więcej ale w opinii publicznej inwestycja jawiła się jako problematyczna.

MIX GROUP, krakowski deweloper biurowy po przeprowadzeniu gruntownego audytu postanowił zakupić obiekt zlokalizowany przy ul. Dworskiej 13. Do transakcji doszło pod koniec 2018 roku.

„ Jak przy każdym procesie zakupowym i tu wykazaliśmy się duża ostrożnością. Nasi specjaliści przeanalizowali dokumentację prawną oraz budowlaną, prześledzili procesy inwestycyjne, które zostały już przeprowadzone. Jak się okazało na lokalnym rynku krążyło dużo legend związanych z tym obiektem. Ustalony przez nas zakres prac i działań został z powodzeniem przeprowadzony dzięki czemu przywróciliśmy obiekt do pełnej funkcjonalności. Spełnia on w każdym obszarze oczekiwania mieszkających już w kompleksie Wille Tercja  właścicieli poszczególnych apartamentów.– Jadwiga Wiśniowska MIX GROUP.

Inwestor ma blisko 30 letnie doświadczenie na rynku nieruchomości biurowych. Specjalizuje się w rewitalizacji istniejących budynków nadając im nowe życie co istotnie ma wpływ na podniesienie walorów estetycznych dzielnic, w których się znajdują.

„Zakup nieruchomości przez Mix Group nie był przypadkowy. Mamy duże doświadczenie w zakresie rewitalizacji nieruchomości. Obserwujemy, że obecnie często ciekawe obiekty z  historią zostają zapomniane a tkanka miejska jest przepełniona nowymi inwestycjami niekoniecznie w  jakości oczekiwanej przez nabywców. Dlatego projekty rewitalizacji budynków zyskują coraz większe zainteresowanie a także wpisują się w aktualne trendy proekologiczne.” – mówi Jadwiga Wiśniowska Prezes MIX GROUP

Każdy element od identyfikacji wizualnej, aspektów technicznych aż do kwestii formalno- prawnych został dobrze przemyślany i przeprowadzony zgodnie ze sztuką, wymaganiami prawnymi i technicznymi, dzięki czemu kompleks willi w Konstancinie Wille Tercja wraca na rynek w bardzo dobrej jakości,  oferując klientom ponadstandardowe powierzchnie i wysokości apartamentów, klasyczny styl architektoniczny z nowoczesnymi, luksusowymi rozwiązaniami mieszkaniowymi i technologicznymi. Dzięki temu zapewnia mieszkańcom niezwykły komfort.

Otoczenie Inwestycji:

Infrastruktura/ transport publiczny

Konstancinie-Jeziorna stoi u zbiegu dróg wojewódzkich DW721 (Duchnów – Nadarzyn) i DW724 (Warszawa – Góra Kalwaria). Na terenie miasta funkcjonują cztery linie autobusowe lokalnego transportu zbiorowego aglomeracji warszawskiej. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się 250 metrów od kompleksu Wille Tercja.

Edukacja

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji Wille Tercja znajduje się osiem placówek oświatowych. Najbliższe to Zespół Szkół Publicznych w Chylicach (100 m), Przedszkole Angielskie Dobry Start (200 m), Przedszkole i żłobek Lawendowy Domek (1000 m). Dalej (do 5 km) znajduje się kilka międzynarodowych szkół, takich jak American School of Warsaw czy Thames British School.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewniają pobliskie obiekty, takie jak salon masażu (1100 m), ośrodek szkolno-edukacyjny – Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa (1200 m). Dalej, ale w promieniu 5 km znajdują się liczne przychodnie i szpitale.

Sport

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się stadion sportowy SKF Pogoń Konstancin (100m), basen solankowy, basen CKR, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Aby ułatwić naszym klientom proces zakupowy powierzyliśmy naszą inwestycje w ręce profesjonalistów. Lions Estate to agencja nieruchomości segmentu premium. Doświadczenie, profesjonalizm i wiedza ekspertów obsługujących naszą inwestycję odpowiada nawet najbardziej wymagającym klientom. Lions Estate specjalizują się w segmencie nieruchomości premium w Konstancinie Jeziornej.

Stwórz swój dom w unikalnych wnętrzach Willi Tercja.