Konstancin – wille i ogrody

Konstancin to jedno z bardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Swoje piękno zawdzięcza architekturze i ogrodom. Słynie też z wilii, zarówno zabytkowych, jak i tych inspirowanych stylem tradycyjnym. Wille Tercja to idealny przykład luksusu i elegancji zaczerpniętych z historycznej zabudowy Konstancina.

Podwarszawski Konstancin to miejsce idealne dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta i spędzić czas na łonie natury bez konieczności planowania długiego wyjazdu. To także miejsce idealne dla osób, które szukają spokojnego miejsca do zamieszkania i chcą połączyć bliskość przyrody z bliskością dużego miasta.

Konstancin – miasto o statusie uzdrowiska  

Konstancin-Jeziorna to znane uzdrowisko, które może pochwalić się wyjątkowym mikroklimatem, bogatą przyrodą i pięknym krajobrazem, a także naturalnymi źródłami solanki. Poza estetyką konstancińskich ogrodów na uwagę zasługuje więc także ich uzdrawiające działanie. Atrakcją Konstancina jest tężnia, która stanowi dominantę architektoniczną parku i jednocześnie najbardziej znany symbol uzdrowiskowego Konstancina.

Park w konwencji angielskiego ogrodu

Park Zdrojowy z tężnią położony w centrum dawnego letniska, to serce Konstancina. Zajmuje obszar między ulicami: Żeromskiego, Sienkiewicza, Strumykową, Źródlaną i Mostową, a sąsiadująca z nim meandrująca rzeka Jeziorki dodaje okolicy uroku. Od początku swego istnienia miał odzwierciedlać klasyczny ogród angielski z jego naturalnymi i malowniczymi krajobrazami inspirowanymi dziką przyrodą, miękkimi liniami i łukami.

Unikatowe wille w Konstancinie

Wille w Konstancinie pamiętają czasy, gdy miasto było kurortem dla ludzi zamożnych. Każdy budynek jest unikatowy, część z nich została odrestaurowana, część czeka na renowację. W końcu – w okolicy powstają też nowe budynki, ale inspirowane starym budownictwem. Przykładem jest osiedle Wille Tercja – budynki celowo zaprojektowano tak, by wpisały się w architektoniczny styl okolicy, nie konkurowały z nim, ale uzupełniały tradycyjną zabudowę miasta.

Unikatowość każdej tradycyjnej willi ma związek z historią okolicy i zmianami administracyjnymi. Okolica, która stanowi teraz całość, kiedyś podzielona była na dzielnice, stąd inny charakter zabudowy każdego budynku. Poza tym obiekty budowane były na potrzeby i zlecenie różnych osób, finansistów, przemysłowców oraz ludzi świata kultury.

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę po Konstancinie i okolicy, koniecznie zaplanuj wizytę w Parku Zdrojowym i tężni, ale też wybierz trasę spacerową szlakiem willi. Na liście powinny się znaleźć Willa Świt, w której obecnie znajduje się dom pamięci Stefana Żeromskiego, Villa la Fleur, w której można zobaczyć wystawy malarstwa, rzeźby oraz grafiki czy pałac w Oborach, jeden z najpiękniejszych na Mazowszu przykładów architektury dworskiej. A jeśli szukasz miejsca do zamieszkania i zależy Ci na prestiżowej okolicy oraz podwyższonym standardzie – zwróć uwagę na kompleks Wille Tercja, który łączy nowoczesną wygodę z tradycyjną architekturą konstancińskich willi i parków.