Lokalizacja

Konstancin-Jeziorna to miasto i zarazem uzdrowisko, położone w województwie mazowieckim, w odległości ok. 20 km od centrum Warszawy. Na terenie o powierzchni prawie 18 km2 występuje niejednorodna architektura. Usytuowane pośród ogrodów wille i rezydencje wraz z zabytkami, np. wille: Świt, La Fleur, Natemi czy Pallas Athene, znajdują się w rejonach Konstancina, Skolimowa i Klarysewa.

Zabudowa miejska występuje na obszarze Jeziorny, zaś Mirków to tereny postindustrialne z zabytkowymi lub nowoczesnymi blokami, skoncentrowanymi wokół Centrum Handlowego Stara Papiernia. Nowe bloki, mieszkania i budynki wielorodzinne usytuowane są na osiedlu Grapa, a obiekty handlowo-usługowe − przy Al. Wojska Polskiego. Walorem lokalizacji są otaczające tereny zielone: Chojnowski Park Krajobrazowy oraz 5 rezerwatów, a także położone w obrębie miasta parki, zwłaszcza Park Zdrojowy z tężnią solną.

Komunikacja

Na terenie Konstancina-Jeziorny krzyżują się drogi wojewódzkie: nr 721 (Duchnów – Nadarzyn) oraz nr 724 (Warszawa – Góra Kalwaria). W obrębie miasta kursuje 5 strefowych oraz 4 lokalne linie autobusowe komunikacji miejskiej dla aglomeracji warszawskiej. Odległość do portu lotniczego Warszawa/Okęcie wynosi zaledwie 16 km.

W odległości 250 metrów od inwestycji Wille Tercja znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny CHYLICE 01 (CHYLICE).

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Wille Tercja znajduje się kilka placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół Publicznych w Chylicach w odległości 100m, Przedszkole Anglojęzyczne GOODSTART w odległości 200m, Lawendowy Domek – Przedszkole i żłobek w Piasecznie w odległości 1000m.

W dalszej odległości (do 5km) znajduje się kilkanaście innych szkół oraz przedszkoli

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 1100 m znajduje się Salon masażu, w odległości 1200 m znajduje się Ośrodek szkolno – wychowawczy Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa.

W dalszej odległości (5km) liczne przychodnie i szpitale.

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: Stadion sportowy (100m) , basen solankowy, pływalnia CKR, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.